دوربین سونی DSC-HX99 RNV معرفی شد: استفاده از لیزر در نمایاب برای افراد دارای مشکلات بینایی

سونی با دوربین‌های پیشرفته خود همیشه مرزهای فناوری را در این حوزه به پیش برده است. آن‌ها حالا با جدیدترین محصول خود این بار قابلیت‌های جدید را نه به سنسور، بلکه به نمایاب دوربین اضافه کرده‌اند تا کسانی که با مشکلات بینایی روبه‌رو هستند هم بتوانند تجربه لذت‌بخش‌تری از عکاسی داشته باشند.

سونی امروز از محصولی به نام DSC-HX99 RNV رونمایی کرد که برای افراد با نقص‌های بینایی ساخته شده است. این دستگاه دو بخش دارد که شامل یک دوربین عادی و یک نمایاب مخصوص با سیستم پرتاب لیزر به چشم است.

دوربینی که در این محصول استفاده شده درواقع Cybershot DSC-HX99 است که اولین‌بار در سال ۲۰۱۸ معرفی شد. این دوربین یک سنسور ۱۸ مگاپیکسلی دارد و از لرزشگیر و لنزی با زوم ۲۴ تا ۷۲۰ میلی‌متری بهره می‌برد.

فناوری نمایاب دوربین سونی برای اولین‌بار در جهان استفاده می‌شود

در بخش نمایاب از Retissa Neoviewer محصول شرکت QD Laser ژاپن استفاده شده است. این دستگاه تصویر دیجیتالی دوربین را به‌طور مستقیم در شبکیه چشم کاربر می‌اندازد. سونی می‌گوید این فناوری به درد همه کاربران نمی‌خورد، اما برای آن‌هایی که قادر به استفاده از آن باشند، می‌تواند اجازه دهد چهره‌ها را ببینند، نوشته‌ها را بخوانند و عکاسی و فیلمبرداری انجام دهند.

«میتسورو سوگاوارا»، مدیرعامل QD Laser می‌گوید: «پرتاب لیزر به شبکیه در Retissa Neoviewer یک فناوری کاملاً جدید است که برای اولین‌بار در جهان به استفاده عملی گذاشته شده است.» این لیزر کم‌توان طوری طراحی شده است که فوکوس چشم‌ها را دور بزند و عملاً به افرادی که دچار مشکلاتی مثل نزدیک‌بینی، دوربینی یا آستیگماتیسم هستند، در مشاهده دقیق‌تر سوژه‌ها کمک کند.

تصویری که این نمایاب نشان می‌دهد، رزولوشنی معادل ۷۲۰p با عمق رنگی ۸ بیتی دارد. میدان دید افقی این تصویر ۶۰ درجه و نرخ نوسازی آن ۶۰ هرتزی است. این محصول درنهایت در تابستان پیش رو با قیمت ۶۰۰ دلار روانه بازار خواهد شد.

موارد مفید دیگر:

درباره ی vbfwqop