سونی از دوربین ۹۰۰ دلاری ZV-1 II با لنز عریض‌تر برای ثبت ولاگ رونمایی کرد

سونی که در فروردین‌ماه از دوربین جدیدی تحت عنوان ZV-E1 با یک سنسور فول‌فریم ۱۲ مگاپیکسلی برای ثبت ولاگ رونمایی کرده بود، حالا دوربین جدید دیگری برای ولاگینگ معرفی کرده است که ZV-1 II نام دارد و دومین نسل از دوربین سه‌ساله ZV-1 محسوب می‌شود.

به‌طور کلی، دوربین جدید نسبت به مدل قبلی خود شامل پیشرفت بزرگ و قابل‌توجهی نمی‌شود. بااین‌حال، بزرگ‌ترین تغییر آن به لنز ۱۸-۵۰ میلی‌متری f1.8-4 مربوط می‌شود که در مقایسه با لنز ۲۴-۷۰ میلی‌متری f1.8-2.8 نسخه قبلی (ZV-1) عریض‌تر شده است. البته لنز جدید برخلاف ZV-1، دارای تثبیت‌کننده نوری نیست.

طراحی و سایر مشخصات دوربین سونی ZV-1 II

دوربین ZV-1 II از نظر طراحی تا حد زیادی نسبت به مدل قبلی سونی تغییر نکرده است. دکمه‌های دستگاه ازجمله کلید روشن/خاموش در موقعیت‌های یکسانی قرار گرفته‌اند و در دست نگه‌داشتن آن احساس خوبی را به کاربر ارائه می‌کند. وزن دوربین ۲۹۲ گرم است که می‌توان از آن به‌عنوان یک دستگاه سبک یاد کرد. علاوه‌براین، دستگاه دارای یک پنل LCD است که البته مانند دستگاه قبلی، نمایاب الکترونیکی ندارد.

ZV-1 II درست مانند نسل قبلی خود قادر به فیلمبرداری با وضوح ۴K تا ۳۰ فریم در ثانیه است. همچنین از ویژگی ردیابی فوکوس خودکار تشخیص فاز هم‌زمان سونی پشتیبانی می‌کند تا بتواند به‌راحتی چهره‌ها، چشم‌ها و محصولات را در ویدیوها ردیابی و روی آن‌ها فوکوس کند.

دوربین ZV-1 II بیشتر تغییرات دیگر خود را از ZV-1F وام گرفته است که سال گذشته معرفی شده بود. ازجمله این تغییرات می‌توان به ویژگی‌هایی مانند پورت USB-C، میکروفون ۳ کپسولی و پایه سه‌پایه با قابلیت تغییر مکان اشاره کرد. همچنین کل رابط کاربری و مجموعه ویژگی‌های دوربین جدید از دستگاه قبلی گرفته شده‌اند.

دوربین سونی ZV-1 II از ماه ژوئن با قیمت ۹۰۰ دلار عرضه خواهد شد. درنهایت به‌عنوان جمع‌بندی می‌توان گفت که این دستگاه با قیمت نسبتاً مقرون‌به‌صرفه خود، لنز عریض‌تری را برای ثبت ولاگ به کاربران ارائه می‌کند.

موارد مفید دیگر:

درباره ی vbfwqop